هشدار بابت کرونا ویروس: در حال حاضر خدمات به دلیل شرایط ویژه ارائه نمی گردد.

بازار بزرگ استانبول

۱۱ آذر ۱۳۹۸شیما رنجبرمجله گردشگری

بازار بزرگ استانبول یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان است که روزانه در حدود نیم ملیون نفر از آن بازدید می کنند.
این بازار در قرن ۱۵ میلادی با داشتن ۴۰۰۰ غرفه مغازه ساخته شده است.  در فضای ۵۵۴ سال قبل قدم بزنید و خرید های سنتی خود را انجام دهید و اگر به دنبال مکانی برای خرید سوغات های اصیل ترکی هستید این مکان برای شما بسیار فوق العاده است.

گردشگرانی که برای بار اول از این بازار بزرگ بازدید می کننداز بزرگی و رنگاهای جذاب و شکوه این بازار حیرت زده می شوند.
شاید برای شما جالب باشد که اطلاعاتی در رابطه با اعداد و ارقام عجیب این بازار بدانید. این بازار در واقع مانند یک هزار تو غول پیکر هست، شمال۴۴۰۰ فروشگاه معتبر، ۲۵ هزار کارمند تمام وقت، ۶۱ مسیر، ۱۸ ورودی در نقاط مختلف شهر، مساجد و حتی سرچشمه رد دل بازار بزرگ استانبول و دارای ۴۰ محل استراحت می باشد.
اینجا مکانی است که از دور زدن و گذراندن وقت در آن خسته نخواهید شد.


یکی از جذابیت هایی که در این بازار خواهید دید لامپ های رنگارنگ است که از سقف های غرفه ها آویزان است و مانند صورت فلکی می دخشند. این چراغ های حبابی سرامیکی هیجان انگیز در رنگ ها و اندازه های متفاوت موجود است، که هر یک به تنهایی زیبایی خیره کننده ای دارد و در کنار هم تبدیل به گالری نور می شود.

از قسمت های جذاب بازار بزرگ استانبول می توان به غرفه های فرش های دستباف و یا تزیینات مسی و نقره ای و یا سرامیک با کیفیت بالا را مشاهده کنید.


از جمله مغازه هایی که بسیار در بینایرانیان طرفدار دارد غرفه های پارچه فروشی ترکی هست که در این بازار بزرگ و رنگارنگ وجود دارد.

قدم زدن در حال و هوای بازار های قدیمی در بین ابزار سنتی و بوی ادویه ها و رنگ های خیره کننده و بوی هوس انگیز قهوه ترک شما را محسور خود خواهد کرد.
اگر به دنبال زنگ  انرژی و بوی خوش هستید از غرفه های ادویه جات در این بازار دیدنی و جذاب بازدید کنید. غرفه هایی سراسر رنگ و بوی ادویه جات مختلف و اصیل در این غرفه ها می توانید قهوه ترک نیز خرید کنید.

این بازار بزرگ و حیرت انگیز جایی است که فرهنگ محلی با جهانگردی در هم آمیخته شده است و نقطه عطفی بین سنت و مدرینیته شدن به وجود آورده است. اما قطعا در هیچ کجای جهان مانند استانبول و بازار بزرگ پیدا نخواهید کرد که چنین لامپ ها ادویه جات، زیورآلات و لباس ها و پارچه ها و سوغات رنگارنگی را در یک جا مشاهده کنید.نکته ای که در آخر لازم است به آن اشاره کنیم این است که فروشندگان بازار بزرگ بسیار فروشندگان سمج هستند و تا زمانی که شما خریدتان را انجام ندهید شما را رها نمی کنند و هرچه قدر که کالا شما با ارزش تر باشد تلاش آن ها برای فروش بیشتر می شود.

ساعات کاری بازار بزرگ :

تمامی مغاره های این بازار در هفتهاز دو شنبه تا شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۹:۰۰ باز می باشد.
دقت داشته باشد که این بازار در روز های جمعه و شنبه بسیار شلوغ است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *