تور پل بسفر، تپه کاملیکا و کاخ دولما باغچه

تور پل بسفر، تپه کاملیکا و کاخ دولما باغچه
تومان
...

آنچه از این تور انتظار داریم:

 • گشت و گذار در استانبول در ۴ ساعت
 • گذر کردن از روی پل بسفر و مشاهده گذرگاه آبراه طبیعی در شمال غربی ترکیه
 • بازدید از فضای خیره کننده کاخ دولما باغچه به همراه یک راهنما متخصص
 • بازدید از تپه کاملیکا و مناظر منحصر به فرد و چشم نواز

زمان بندی تور:

 • ۱۲:۳۰ الی ۱۳:۳۰ سوارشدن در هتل
 • ۱۳:۰۰ حرکت به سمت پل بسفر
 • ۱۳:۴۵ تپه کاملیکا
 • ۱۵:۰۰ دولما باغچه
 • ۱۶:۳۰ پایان تور، سوار شدن در هتل
 • ۱۷:۰۰ پیاده شدن در هتل

اطلاعات مهم:

 • هزینه تور برای نوزادان ۰ تا ۲ سال رایگان محاسبه می شود.
 • خدمات ترانسفر تنها برای محل های اقامت زیر انجام می گیرد، در صورتی که در این مناطق قرار ندارید خود را به نزدیکترین محل برای سوار شدن به ماشین برسانید.
  محل های توقف ترانسفر: Aksaray, Sultanahmet, Sirkeci, Taksim, Sisli, Mecidiyekoy و Besiktas

لطفا توجه کنید دولما باغچه در روز های دوشنبه و سه شنبه بسته می باشد. و در این روز ها به جای بازدید از دولما باغچه از موزه کورا بازدید خواهید کرد.

در این تور ۴ ساعته فرصتی برای بازدید از شگفت انگیز ترین مکان های استانبول خواهید داشت. در این تور شما به سمت پل بسفر، تپه کاملیکا و کاخ دولما باغچه خواهید رفت. شروع این تور با سوار شدن شما درب هتل آغاز خواهد شد. اولین مقصد پل بسفر است بنابراین با رفتن به سمت آسیایی استانبول به سمت پل بسفر حرکت خواهید کرد. با گذر از کنار پل که پیوند بین آسیا و اروپا محسوب می شود علاوه بر دیدن طبیعتی بکر و زیبا، آسمان خراش و ساختمان های رنگارنگ که توسط درختان سرسبز و آب های آرام احاطه شده است دیدن خواهید کرد.
این تنگه که مسیر اتصال دریای مرمره و دریای سیاه می‌باشد از وسط شهر استانبول می‌گذرد یا به عبارتی استانبول در دو سوی تنگه بسفر واقع شده است. طول تنگه بسفر حدوداً به ۳۰ کیلومتر می‌رسد و عرض آن متغیر بوده و در قسمت‌های مختلف چیزی بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ متر است.

این پل در زمان ساخت خود چهارمین پل معلق ساخته شده در جهان بوده و بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین پل معلق در خارج از آمریکا محسوب می‌شد که موقعیتی بسیار استراتژیک داشت. از این مناظر زیبا در زاویه ۳۶۰ درجه دیدن نمایید و از تمام لحظات خود لذت ببرید.
در این تور با رفتن به سمت قله کاملیکا بالاترین نقطه تا ارتفاع ۲۶۷ متر منظره ای بی همتا در منطقه ای باشکوه و جلال را خواهید دید و  در عین حال شاخ طلایی استانبول در ورودی منطقه اروپایی را نیز خواهید دید همچنین این مکان از محبوبیت بالایی در میان جوانان و عشاق برخوردار است و به نوعی تبدیل به پاتوق همیشگی‌شان شده است. اگر هم اهل عکاسی باشید، بهترین نقطۀ شهر را انتخاب کرده‌اید و به هر سو که بنگرید کادری جذاب می‌یابید.


آخرین توقف و مقصد برای شما کاخ دولما باغچه است، که یکی از قدیمی ترین سازه های امپراطوری عثمانی است. در طی بازدید از این کاخ یک راهنمای حرفه ای همراه شما خواهد بود.
کاخ دولما باغچه در مساحت ۴۵ هزار متر مربع و در منطقه‌ای با مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع بنا شد و از سال ۱۸۸۹ تا ۱۹۰۹ میلادی کاخ دولما باغچه به عنوان مرکز اداری اصلی امپراتوری عثمانی استفاده می‌شده‌است. تا قبل ازکاخ دولما باغچه، کاخ توپکاپی محل استقرار سلاطین عثمانی بوده است.
معماری کاخ دولما باغچه برگرفته از دوران باروک، روکوکو و نئوکلاسیک است به همراه ترکیبی از سنت های دوره ی امپراطوری عثمانی، این کاخ دارای ۲۸۵ اتاق، ۶ حمام، ۴۶ هال و ۶۸ توالت است. کاخ دلمه باغچه ی ۶۰۰ متری  با سالن بزرگ و با شکوه اش که با ۵۶ ستون داخل آن و چلچراغ عظیم بلورین بوهمی ۵/۴ تنی که ۷۵۰ لامپای زیبا دارد نمونه ای از شگفتی های معماری در استانبول ترکیه است.

قطعا ورود به کاخی با مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع که توانسته عنوان وسیع ترین و پهناور ترین قصر در کشور سر سبز ترکیه را به خود اختصاص دهد می تواند هر فردی با هر نوع سلیقه ای را به وجد آورد و همچنین شاید جالب باشد که بدانید این قصر دارای ۳ طبقه که مختص خدمت کاران، کارمندان و حرم سرای سلطان می باشد که البته هر سه این طبقات و بخش ها با بهره مندی از سبک های معماری مختلف می باشد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *