شهر توریستی مرسین (Mersin) یکی دیگر از شهرهای کشور ترکیه است که واقع در جنوب ترکیه و در ساحل دریای مدیترانه می باشد. نام مستعار مرسین در داخل ترکیه “مروارید دریای مدیترانه” است.
بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۲ جمعیت مرسین ۹۱۳٬۹۵۸ نفر و وسعت آن ۱٬۷۷۲ کیلومتر مربع  است و زبان‌ اکثر مردم مرسین ترکی استانبولی است.
مرسین شهری است توریستی همراه با پلاژهای بسیار زیبا و آثار دیدنی گران بها همچون غار اصحاب کهف، دره و غار جهنم و بهشت، آبشارهای فراوان مثل تارسوس، کلیسای آنتیک جانبازلی، کانلی دیوانه نکروپول مسجد موغدات، کیز کاله سی یا همان قلعه دختر  قلعه سیلیفکه  کایا آداملاری، چاغری آنیتی، مناطق هتل های مرسین تموک، آلاهان و قبر دانیال پیامبر را می توانید بازدید کنید.
مرسین به ترکی استانبولی Mersin یکی از شهرهای ترکیه  است. این شهر مرکز استان مرسین است. زبان‌های مردم مرسین بیشتر ترکی استانبولی و کردی است این شهر بندری در سواحل مدیترانه در جنوب ترکیه واقع است. در ترکیه این شهر به مروارید مدیترانه معروف است. در سال ۲۰۱۳ نیز میزبان بازی های مدیترانه ای بوده است.

 

غذاهای مرسین :

غذاهای محلی در مرسین بسیار محبوب و مشهور هستند. در سراسر ترکیه رستوران‌های مختلفی غذاهای محلی مرسین را سرو می‌کنند، اما کجا بهتر از خود این شهر برای خوردن این غذاها؟
برخی از خوراک‌های ویژه مرسین ترکیه عبارتند از جیگر کباب، تنتونی، و بومبار که عبارتست از روده گوسفند پر شده با ترکیبی از برنج، گوشت و پسته. همچنین دسرهای مشهور این شهر عبارتند از جزیره، که از هویج شیرین پوشیده شده با پسته یا نارگیل و پنیر مخصوص و شربت تشکیل شده، کاراسامباچ که عبارتست از یخ یا برفی که رویش پکمز یا شیره‌ی انگور و یا عسل ریخته شده، کربیچ که کلوچه‌ای است پر شده با پسته و بعنوان یک خوراک میان وعده بعدازظهر محبوب است، و چالغام سویو هم که یک نوشیدنی محبوب و تهیه شده از شلغم است.

دیدنی های مرسین :

همانطور که اشاره کردیم شهر مرسین دارای بلانژها و آثار دیدنی بسیاری می باشد. آثار گران بهایی مانند غار اصحاب کهف، دره و غار جهنم و بهشت، آبشارهای بسیار مانند تارسوس، کلیسای آنتیک جانبازلی، کانلی دیوانه نکروپول، مسجد موغدات، کیز کاله سی یا قلعه دختر، قلعه سیلیفکه، کایا آداملاری، چاغری آنیتی، مناطق هتل های مرسین تموک، آلاهان و قبر دانیال پیامبر، مرکز نمایشگاه و کنگره مرسین، تفریحگاه ساحلی و یوموک تپه همگی از جمله آثار گران بهایی هستند که در شهر مرسین واقع شده اند.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *