هشدار بابت کرونا ویروس: در حال حاضر خدمات به دلیل شرایط ویژه ارائه نمی گردد.

جذابیت های شهر بورسا

۱۵ اسفند ۱۳۹۸شیما رنجبربورسا, مجله گردشگری

بورسا، یکی از شهرهای تاریخی شهر ترکیه است که در جنوب شرقی ناحیه دریای مرمره واقع شده است. شهر بورسا در ترکیه به مراکز خرید و بازارهای متنوعش مشهور است. همچنین جاذبه‌های گردشگری و تاریخی که از زمان حکومت عثمانی تا به امروز باقی مانده سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.
موقعیت شهر بورسا در شبه جزیره آناتولی در شمال غربی و جنوب شرقی دریای مرمره است. جمعیت بالای این شهر سبب شده است عنوان چهارمین استان پر جمعیت ترکیه را برای خود کسب کند.
باما همراه باشید تا در رابطه با جذابیت های این شهر بیشتر بدانید.

مسجد امیر سلطان

مسجد امیر سلطان مجموعه ای از هنر و معماری حکومت عثمانی های می باشد، که به دستور سلطان مراد دوم ساخته شده است. این مسجد شامل مدرسه، حمام، عمارت و دروازه آرامگاه می شود. مسجد امیر سلطان روی تپه‌ای در کنار گورستان امیر سلطان در شرق شهر بورسا واقع شده‌است. در این مجموعه تاریخی دوازده مقبر که متعلق به سلطان مراد دوم و خانواده وی می باشد وجود دارد.

یشیل کامی

این بنای زیبا با معماری متفاوت، ریشه در زیبایی‌شناسی دوران سلجوقی دارد. یشیل کامی در بین سال‌های ۱۴۱۲ تا ۱۴۱۹میلادی با وقف سلطان محمد چلپی بنا شد و به‌خاطر کاشی‌‌های سبزش به یشیل که در زبان ترکی به معنای «سبز» است، معروف شد. این مسجد زیبا با سنگ‌های مرمر و خطاطی آراسته شده است.

دروازه امپریال

یکی از قدیمی ترین بناهای شهر بورسا که زمان ساخت آن به دوره امپراطوری رم باز می گردد. این قلعه دارای دیوارهای بلند و همچنین چهار دروازه می باشد که در طول تغییراتی در آن روی داده است. محل قراری دروازه امپریال در بخش غربی شهر تاریخی بورسا می باشد.

از مسجد یسیل کامی 

این نیایشگاه را با نام مسجد سبز نیز می‌شناسند و اگر شما هم برای بازدید از آن اقدام کنید، حتما محو تماشای گنبد زیبایش خواهید شد. این مسجد به دستور سلطان محمد اول ساخته شد و کار ساختش در سال ۱۴۲۴ به پایان رسید و هدف از ساخت این مسجد، آن بود که عبادتگاهی در شهر وجود داشته باشد که گنبدش از تمامی محله‌های شهر مشخص باشد. شاید تصور کنید که در ترکیه مساجد زیادی برای بازدید وجود دارد و مهم نیست که از عبادتگاه سبز نیز دیدن کنید یا از آن بگذرید اما باید بگوییم که اگر از آن بازدید نکنید، حتما پشیمان خواهید شد.

اسکی در  اولوداگ

نام یک پیست اسکی مجهز است که توصیه می‌کنیم در سفرهایتان به بورسا از آن نیز دیدن کنید. این مرکز تفریحی یکی از معروفترین تفرجگاه‌های زمستانی در سراسر ترکیه محسوب می‌شود و رنگ جدیدی به سفر شما خواهد بخشید. حتی اگر با روش‌های اسکی کردن آشنایی ندارید، مطمئن باشید که در این پیست به شما اسکی را به بهترین نحو آموزش خواهند داد. اگر به اسکی کردن علاقه‌ای ندارید، باید بگوییم که اولوداگ تله کابین هم دارد که طی کردن مسیر با آن ۴۵ دقیقه طول خواهد کشید و چشم اندازی فوق العاده را در اختیارتان قرار خواهد داد.

موزه شهر بورسا

برای یادگیری تاریخ شهر بورسا این موزه گزینه کاملا مناسبی است. در این موزه شما می توانید انواع سلاح ها، شخصیت ها و همچنین مجموعه ای آثار تاریخی این شهر را مشاهده نمایید و با اقوام و فرهنگی که از زمان های گذشته تا به امروز در این شهر رواج داشته است مطلع شوید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *