هشدار بابت کرونا ویروس: در حال حاضر خدمات به دلیل شرایط ویژه ارائه نمی گردد.

جزیره بیوک آدا

۹ آذر ۱۳۹۸مهدی فرهادیمجله گردشگری

بیوک آدا از جمله جزایر پرنس هست و به عنوان بزرگترین جزیره، از ۹ جزیره شناخته می شود. اولین چیزی که بعد از ورود به بیوک آدا خواهید دید مردمی هستند که از اسب برای حمل و نقل خود استفاده می کنند.
باغچه‌های خانه های قدیمی و مدرن، با گل‌های رنگارنگ چشم بیننده را نوازش می‌دهد و انرژی را به شما منتقل می‌کند. بستنی‌ها خانگی رز گونه که فروشندگان دوره‌گردد مقابل کلوب‌های ورزش آبی می‌فروشند را امتحان کنید و در حالی که قدم می‌زنید و در مسیر کلیسا در حرکت هستید، می‌توانید خانه‌ رشات نوری گون تکین که از چهره‌های شاخص ادبیات ترکیه است را مشاهده کنید.
در مسیر پیاده روی خود، خانه های شگفت انگیز و زیبا از دوران عثمانی و ویکتوریا خواهید دید که توسط خانه های مدرن تکمیل شده اند.


در این جزیره، چندین ساختمان تاریخی هم چون، کلیسا حقیا یورگی اورتودوکس یونانی  و کلیسایی که به قرن ۶ بر می گردد. پرنسس Fahrelnissa Zeid در این جزیره به دنیا آمده است.
به شما پیشنهاد می کنیم که اسب سواری در این جزیره شگفت انگیز را فراموش نکنید این چیزی است که در این جزیره پیشنهاد می کنیم که تجربه کنید.
طبق آماری که شهرداری منتشر کرده است در حدود ۴۰۰ راس اسب در جزیره پرنس وجود دارد. که البته تصور می شود که تعدادد این اسب ها ۵۰۰-۶۰۰ مورد باشد.

در روزهای شنبه و یکشنبه در تابستان کشتی ها، خیابان ها، رستوران ها و تمام این جزیره زیبا بسیار شلوغ است.
باید دقت داشته باشید تمام رستوران ها و کافه ها و مغازه ها در این جزیره گران هستند و برای صرف نوشیدنی و غذا باید هزینه زیادی پرداخت کنید.
اگر صبح به سمت این جزیره آمده اید و دنبال محل مناسبی برای غذا خوردن می گردید. خوردن صبحانه در این جزیره را فراموش نکنید.

بیوک آدا دارای چندین سواحل در اطراف خود است از جمله تفریحات مربوطه در این جزیره می توان به شنا کردن در سواحل اشاره کرد. شنا کردن در سواحل مارمارا و سپس استراحت کردن و آفتاب گرفتن در سواحل این جزایر هست. شما می توانید در یکی از قایق های تفریحی در این سواحل استفاده کنید.


یکی از بهترین تفریحات در این جزیره آرام و شگفت انگیز می توان به کرایه کردن دوچرخه اشاره کرد، شما می تونید با استفاده از دوچرخه در کل این جزیره بگردید و زیبایی های آن را ببینید و لذت ببرید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *