هشدار بابت کرونا ویروس: در حال حاضر خدمات به دلیل شرایط ویژه ارائه نمی گردد.

پارک آبی آکوالند آنتالیا

۱۷ اسفند ۱۳۹۸شیما رنجبرآنتالیا, مجله گردشگری

ترکیه یکی از بهترین مکان های تفریحی است که توریست ها  از سراسر جهان برای گذراندن تعطیلات و خرید و گردش به اینجا می آیند.
اگر شما هم آوازه ی ترکیه را شنیده اید باید بدانید که شهر آنتالیا بهترین مکان کشور ترکیه برای گذراندن تعطیلات است و از نظر امکانات تفریحی و گردشگری در آسیا نظیر ندارد.
پارک آبی آکوا ( aquapark ) آنتالیا بزرگترین پارک آبی ترکیه است این پارک آبی در ساحل دریای مدیترانه و جنوب غربی آنتالیا قرار دارد.
در شهر آنتالیا سه پارک آبی وجود دارد اما آکوا بزرگترین پارک آبی شهر است و امکانات متفاوتی از جمله وسایل بازی مختلف ، استخرهای مخصوص سنین گوناگون، موسیقی و مسابقات تفریحی و رستوران و کافی شاپ و فروشگاه لوازم ورزشی و سرزمین دلفین ها دارد.

 

 

منطقه ای که این پارک آبی آنتالیا در آن واقع شده است کنیالتی نام دارد که منطقه ای ساحلی ما بین شهر آنتالیا و لارا می باشد. در پارک آبی آکوا انواع وسایل سرگرم کننده و مهیج آبی وجود دارد، از این وسایل مهیج می توان به سرسره های آبی سر باز، سر بسته، سرسره های تونلی، سرسره هایی با تیوپ و بی تیوپ، سرسره های U شکل و سرسره های چاله فضایی اشاره کرد، تمامی این وسایل با طراحی های زیبا در این فضای بزرگ قرار گرفته است. جالب است بدانید که هر سرسره منتهی به استخری کاملا امن و مهیج می شود.

از دیگر امکانات جالب پارک آبی آکوا آنتالیا می توان رودخانه و استخر موج مصنوعی اشاره کرد، گردشگران در این پارک آبی زیبا و مهیج می توانید در این رودخانه ۳۰۰ متری مواج به ورزش رفتینگ بپردازند و از آن نهایت لذت را ببرند. این رودخانه به استخری سرازیر می شود که در آن استخر هم با پمپ های بزرگ آبی، موج تولید می شود. عمق این استخر مواج حدود ۱.۴ متر است و در تمام طول روز موج دارد، هیجان شنا در استخر مواج پارک آبی آنتالیا بسیار فراوان می باشد.


سرزمین دلفین ها قسمتی دیگر از پارک آبی آکوا را تشکیل داده است و در این مجموعه دلفین های باهوش با انجام بازی هایی که آموزش دیده اند، همه را مجذوب خود می کنند، در این قسمت از پارک مربیان دلفین ها آن ها را راهنمایی می کنند تا از درون حلقه ها بپرند یا همه با هم به طور هماهنگ در آب شیرجه بزنند.
اوج هیجان و آدرنالین این قسمت از پارک آبی آکوا است ، پرش از ۷۰ متر ارتفاع با طناب ، پرش با منظره ی خورشید و آب ، برای جامپینگ پارک آکوا باید بر فراز تراسی رفت که ۷۰ متر بالاتر از سطح زمین است در آن بالا با کمک راهنمایان لباس و وسایل ایمنی مخصوص را به تن می کنیم و بعد از بستن طناب ایمنی به پایین می پریم و ناگهان تا نیمه ی بدن در آب فرو می رویم و دوباره به بالا بر می گردیم.

 

در این پارک برای صرف غذا نگران نباشید در هنگام ظهر از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱:۳۰ در رستوران مستقر در پارک آبی انواع غذاهای ترکی، فست فود و کباب سرو می شود که درصورتی که بلیت تمام روز پارک آبی را خریداری کرده باشید می توانید از این غذا ها استفاده نمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *