هشدار بابت کرونا ویروس: در حال حاضر خدمات به دلیل شرایط ویژه ارائه نمی گردد.

پارک حیات وحش ازمیر

۱۶ اسفند ۱۳۹۸شبنم رفیعیانازمیر, باغ وحش و اکواریوم, مجله گردشگری

پارک حیات وحش ازمیر در سال ۱۳۹۷ به عنوان نخستین باغ وحش ترکیه در زمینی به مساحت ۴۲۵ هکتار، با بیش از ۱۲۵ گونه حیوانی و نزدیک به ۱۵۰۰ حیوان و بیش از ۲۵۰ نوع گونه گیاهی بنا شده است. این پروژه در سال ۲۰۰۶ آغاز شد و با استفاده از منابع شهرداری کلانشهر ازمیر و طی ۲ سال به اتمام رسید.
نکته جالب این پارک این می باشد که در این پارک‌ها از قفس خبری نیست و حیوانات آزاد زندگی می‌کنند.


این پارک حیات طبیعی بسیاری از علفزارهای تک درخت آفریقا را تا جنگل‌های بارانی در خود جای داده است. حیواناتی که در این حیات وحش جای گرفته‌ اند شامل فیل آسیایی، شیر، ببر، گربه وحشی آمریکایی، پرندگان شکاری، خرس، میمون، کفتار و غیره می‌شود. تنوع و تعدد حیوانات در حال افزایش است.


در قسمت ویژه پرندگان ازمیر شما با مکانی به ظاهر طبیعی و باز روبرو می شوید که به شکل نامحسوسی تا هم از خروج پرندگان و از شکار آنها توسط جانواران وحشی جلوگیری کند.

از سویی دیگر اقدامات جدیدی در راستای رفاه حال بازدید کنندگان به ویژه در خصوص آموزش کودکان، در دست انجام می باشد.
بنابراین برای سپری کردن یک روز هیجان انگیز به همراه کودک . خانواده خود دیدن از این پارک وحش را به شما پیشنهاد می کنیم.

دسترسی به پارک

دسترسی به این پارک بسیار ساده و از طریق اتوبوس مقدور می باشد. اتوبوس های شماره ۷۷۷ که از اسکله کشتی های کارشی یاکا حرکت می کنند و نیز با اتوبوس های شماره ۷۵۱ که از مرکز حمل و نقل چیئیلی حرکت می کنند نیز می توانید به این پارک زیبا برسید.

ساعات این پارک

این پارک هر روز هفته در آخر هفته ها، روز های ویژه، اعیاد و تعطیلات رسمی باز است و در طول تابستان در ساعت ۱۸:۳۰ و آخر هفته ها ۱۹:۳۰ تعطیل می شود. این پارک در زمستان در ساعت ۱۷:۰۰ تعطیل می شود.

هزینه ورودی

هزینه ورودی این پارک حیاط وحش بسیار اندک یعنی ۸ لیر برای بزرگسالان و ۴ لیر برای اطفال است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *